Pochoutka z červené řepy

O tom, že červená řepa se dá připravit na nejrůznější způsoby, a navíc nebude pokrmem fádním, vás určitě přesvědčí následující recept.

Na dvě porce potřebujeme:

  • 2 bulvy červené řepy
  • 200 g tvarohu nebo „čerstvého“ sýra
  • 1 pórek nebo čerstvou jarní cibulku
  • 0,5 -1 lžičky nastrouhaného křenu
  • 0,5 -1 lžičky olivového oleje
  • 0,5 -1 lžičky šťáva z citronu
  • sůl

Bulvy červené řepy omyjeme a dáme péct na plech nebo zapékací mísu do trouby, kterou předem vyhřejeme na 200 °C.  Pečeme necelou hodinku, podle velikosti bulvy. Poté vyjmeme a necháme vychladnout.

Z červené řepy odstraníme kůru a nakrájíme ji na 8 plátků silných asi 5 milimetrů.  Na pečícím papíře je potřeme olejem a pokapeme citronem. Zbytek řepy nakrájíme na malé kostičky.

Pórek omyjeme, nakrájíme na jemná kolečka. Tvaroh smícháme s křenem, solí a citronovou šťávou. Kostičky řepy a pórek promícháme, fajnšmekři mohou přidat třeba i sušené švestky. Na plátky červené řepy naaranžujeme tvaroh a zbylou řepu s pórkem. Vždy spojíme čtyři plátky dohromady.

Pokrm se hodí jako malá večeře či zajímavý předkrm.


Aktuality

Veselé Velikonoce

Milí zákazníci,  Velikonoce 2017 nám opět pohnou se závozy. V 16. týdnu přivezeme biobedýnky do Prahy a okolí v úterý, ve středu pak dostanou naše zboží obyvatelé Hradce Králové a Pardubic.  Pohodové prožití Velikonoce přeje Miloš Kurka a Zahrada Černíkovice. Jak obarvit vejce v...

Zapojte se do KPZ 2017 - nejlepší čas na smlouvy právě nastal

Přímé dodávky zeleniny v rámci komunitou podporovaného zemědělství (KPZ) plánujeme i pro nadcházející sezónu. Pokud jste nás minulém roce podpořili předplacením odběrů, budeme velmi potěšeni, když se podílníky stanete také letos. Pokud jste se zapojit vloni nestihli, neváhejte nás...

Dovolená 2016

1. týden v srpnu bude provoz částečně omezen. Závozy do Prahy, Hradce Králové a Pardubic však proběhnou, a to s co nejmenšími změnami. Děkujeme za pochopení. Naši zeleninu Vám doveze Petr Kunc.