Osvěžující jahodový koktejl

Není nic jednoduššího na přípravu a zároveň osvěžujícího v teplém odpoledni. Jahodový koktejl milují nejen děti. Potřebujete na něj především čerstvé jahody, trochu cukru, kvalitní mléko a samozřejmě mixer. Takže ještě jednou:

Potřebujeme:

  • 250 g jahod
  • 0,5 l plnotučného mléka
  • cukr moučka dle chuti (nemusí být, ale nápoj bude kyselejší)

Omyjeme a osušíme jahody. Do nádoby mixeru nalijeme 0,25 l mléka a přidáme jahody. Rozmixujeme. Přidáme zhruba 3 polévkové lžíce cukru a dolijeme zbytkem mléka. Znovu rozmixujeme. Kdo chce mít nápoj ještě hutnější, může použít místo poloviny mléka smetanu. Chcete-li mít tento drink méně jako vzpomínku na dětství a je vám víc než 18 let, můžete jahodový koktejl přiostřit likérem, třeba čokoládovým, snese se i trocha griotky. Nakonec na ozdobení můžete přidat lístek máty.

Aktuality

Veselé Velikonoce

Milí zákazníci,  Velikonoce 2017 nám opět pohnou se závozy. V 16. týdnu přivezeme biobedýnky do Prahy a okolí v úterý, ve středu pak dostanou naše zboží obyvatelé Hradce Králové a Pardubic.  Pohodové prožití Velikonoce přeje Miloš Kurka a Zahrada Černíkovice. Jak obarvit vejce v...

Zapojte se do KPZ 2017 - nejlepší čas na smlouvy právě nastal

Přímé dodávky zeleniny v rámci komunitou podporovaného zemědělství (KPZ) plánujeme i pro nadcházející sezónu. Pokud jste nás minulém roce podpořili předplacením odběrů, budeme velmi potěšeni, když se podílníky stanete také letos. Pokud jste se zapojit vloni nestihli, neváhejte nás...

Dovolená 2016

1. týden v srpnu bude provoz částečně omezen. Závozy do Prahy, Hradce Králové a Pardubic však proběhnou, a to s co nejmenšími změnami. Děkujeme za pochopení. Naši zeleninu Vám doveze Petr Kunc.