Míchaná vajíčka s medvědím česnekem

Vydatná sváteční snídaně, nebo superrychlá večeře. Hlavně jednoduše. To jsou vajíčka na tisíc a jeden způsob. A my jsme vybrali vajíčka s medvědím česnekem, který již brzy nebude. Tak rychle, ať to stihnete.

Potřebujete:

  • hrst medvědího česneku
  • vajíčka dle množství, na které máte chuť
  • máslo (ideálně ghí)
  •  sůl/pepř

Nejprve si důkladně omyjte medvědí česnek, osušte jej a natrhejte (nakrájejte) na větší kousky. Na pánvi nechte rozpustit máslo, nebo pro lepší chuť použijete přepuštěné tzv. ghí. Do rozehřátého másla vyklepněte vajíčka, které hned nemíchejte. Přidejte medvědí česnek a ve chvíli, kdy je bílek ztuhlý rychle vejce jednou, dvakrát promíchněte. Osolte a opepřete. Podávejte s čerstvým žitným chlebem, či křupavým pečivem. 

Aktuality

Veselé Velikonoce

Milí zákazníci,  Velikonoce 2017 nám opět pohnou se závozy. V 16. týdnu přivezeme biobedýnky do Prahy a okolí v úterý, ve středu pak dostanou naše zboží obyvatelé Hradce Králové a Pardubic.  Pohodové prožití Velikonoce přeje Miloš Kurka a Zahrada Černíkovice. Jak obarvit vejce v...

Zapojte se do KPZ 2017 - nejlepší čas na smlouvy právě nastal

Přímé dodávky zeleniny v rámci komunitou podporovaného zemědělství (KPZ) plánujeme i pro nadcházející sezónu. Pokud jste nás minulém roce podpořili předplacením odběrů, budeme velmi potěšeni, když se podílníky stanete také letos. Pokud jste se zapojit vloni nestihli, neváhejte nás...

Dovolená 2016

1. týden v srpnu bude provoz částečně omezen. Závozy do Prahy, Hradce Králové a Pardubic však proběhnou, a to s co nejmenšími změnami. Děkujeme za pochopení. Naši zeleninu Vám doveze Petr Kunc.