Fenyklovo – celerový salát

Objevte biofenykl od nás! Celerový salát s ním už nikdy nebude nudný.

Potřebujeme:

  • 1 citron
  • 1 čerstvý fenykl
  • 1 menší celer
  • 1 jablko
  • 1 lžíci olivového oleje
  • sůl a pepř

Nejprve si oloupeme jablko, očistíme celer a omyjeme fenykl. Tyto suroviny nastrouhám na jemné proužky. Zálivku si připravíme ze šťávy z celého citronu, kterou vyšleháme s olejem do emulze, kterou ochutíme solí a pepřem.

 Nastrouhaný fenykl, celer a jablko smícháme s emulzí a necháme chvilku v chladničce odležet. Tento salát lze obměňovat. Může se podávat např. i na listech hlávkového salátu nebo s rozinkami, olivami nebo mandlemi.

Aktuality

Veselé Velikonoce

Milí zákazníci,  Velikonoce 2017 nám opět pohnou se závozy. V 16. týdnu přivezeme biobedýnky do Prahy a okolí v úterý, ve středu pak dostanou naše zboží obyvatelé Hradce Králové a Pardubic.  Pohodové prožití Velikonoce přeje Miloš Kurka a Zahrada Černíkovice. Jak obarvit vejce v...

Zapojte se do KPZ 2017 - nejlepší čas na smlouvy právě nastal

Přímé dodávky zeleniny v rámci komunitou podporovaného zemědělství (KPZ) plánujeme i pro nadcházející sezónu. Pokud jste nás minulém roce podpořili předplacením odběrů, budeme velmi potěšeni, když se podílníky stanete také letos. Pokud jste se zapojit vloni nestihli, neváhejte nás...

Dovolená 2016

1. týden v srpnu bude provoz částečně omezen. Závozy do Prahy, Hradce Králové a Pardubic však proběhnou, a to s co nejmenšími změnami. Děkujeme za pochopení. Naši zeleninu Vám doveze Petr Kunc.