Celerová pomazánka s jablkem

Pomazánky se zeleninou jsou vděčné, snadné a chutné. Pokud je použita zelenina čerstvá, jsou plné vitamínů. Celerová pomazánka s jablky je vděčná, lehká a chutná. 

Potřebujeme:  

  • 1 menší celer
  • 1 jablko
  • lžičku citronové šťávy
  • 1 balení pomazánkového másla nebo žervé
  • petrželku na ozdobu
  • sůl

Očištěný celer nastrouháme na jemném struhadle. Stejný proces provedeme i s oloupaným jablkem. Vše smícháme v misce nebo na prkénku dohromady a zakápneme citronovou šťávou, aby jablko nehnědlo. Do směsi vmícháme pomazánkové máslo nebo žervé. Dle chuti přisolíme, ale v případě pomazánkového másla to nebývá nutné. Chceme-li pomazánku trochu obměnit, lze přidat i trochu křenu. Podáváme s pečivem, ozdobené petrželkou.

Aktuality

Veselé Velikonoce

Milí zákazníci,  Velikonoce 2017 nám opět pohnou se závozy. V 16. týdnu přivezeme biobedýnky do Prahy a okolí v úterý, ve středu pak dostanou naše zboží obyvatelé Hradce Králové a Pardubic.  Pohodové prožití Velikonoce přeje Miloš Kurka a Zahrada Černíkovice. Jak obarvit vejce v...

Zapojte se do KPZ 2017 - nejlepší čas na smlouvy právě nastal

Přímé dodávky zeleniny v rámci komunitou podporovaného zemědělství (KPZ) plánujeme i pro nadcházející sezónu. Pokud jste nás minulém roce podpořili předplacením odběrů, budeme velmi potěšeni, když se podílníky stanete také letos. Pokud jste se zapojit vloni nestihli, neváhejte nás...

Dovolená 2016

1. týden v srpnu bude provoz částečně omezen. Závozy do Prahy, Hradce Králové a Pardubic však proběhnou, a to s co nejmenšími změnami. Děkujeme za pochopení. Naši zeleninu Vám doveze Petr Kunc.