Bramborová příloha trochu jinak

O tom, že brambory lze připravit stokrát jinak, není pochyb. Podávané jako příloha tedy nemusí být jenom vařené. Zkusit můžete třeba tento starý recept.

Na jednu porci potřebujeme:

  • 2 brambory uvařené ve slupce, vychladlé a oloupané
  • 1 lžíci sádla
  • 1/2 menší cibule
  • sůl
  • pepř


Uvařené, vychladlé brambory oloupeme. Nastrouháme na hrubém struhadle. Na pánvi rozpustíme sádlo, na kterém zpěníme najemno nakrájenou cibulku.Tu necháme opravdu pouze zesklovatět – ne smažit dozlatova.  K hotové cibuli přidáme brambory a opatrně je obracečkou na pánvi přehazujeme, až budou horké. Osolíme, opepříme a ihned podáváme jako přílohu.

Takto upravené brambory lze ještě vložit do vymazaného pekáčku a v troubě ještě zapéct. Tento pokrm již nemusí být ani příloha, ale hlavní jídlo – obzvlášť, když se doplní chutnou sterilovanou zeleninou.

 

 

Aktuality

Veselé Velikonoce

Milí zákazníci,  Velikonoce 2017 nám opět pohnou se závozy. V 16. týdnu přivezeme biobedýnky do Prahy a okolí v úterý, ve středu pak dostanou naše zboží obyvatelé Hradce Králové a Pardubic.  Pohodové prožití Velikonoce přeje Miloš Kurka a Zahrada Černíkovice. Jak obarvit vejce v...

Zapojte se do KPZ 2017 - nejlepší čas na smlouvy právě nastal

Přímé dodávky zeleniny v rámci komunitou podporovaného zemědělství (KPZ) plánujeme i pro nadcházející sezónu. Pokud jste nás minulém roce podpořili předplacením odběrů, budeme velmi potěšeni, když se podílníky stanete také letos. Pokud jste se zapojit vloni nestihli, neváhejte nás...

Dovolená 2016

1. týden v srpnu bude provoz částečně omezen. Závozy do Prahy, Hradce Králové a Pardubic však proběhnou, a to s co nejmenšími změnami. Děkujeme za pochopení. Naši zeleninu Vám doveze Petr Kunc.